Vampire Academy
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Vampire Academy

Dobrodosli na akademiju za vampire. Prijavite se za lik, upisite se u skolu i zivite zivot.


You are not connected. Please login or register

Meatllica

+2
Milan Lupin
~Death Ripper~
6 posters

Go down  Poruka [Stranica 1 / 1.]

1Meatllica Empty Meatllica pon pro 06, 2010 11:50 am

~Death Ripper~

~Death Ripper~
Profesor

Metallica, američki heavy metal sastav iz San Francisca, Kalifornija, formiran 1981. godine. Sastav je osnovan kada je James Hetfield odgovorio na oglas koji je u lokalnim novinama objavio bubnjar Lars Ulrich. Postava Metallice uglavnom se sastojala od Ulricha, ritam gitarista i vokala Jamesa Hetfielda i vodećeg gitarista Kirka Hammetta, dok je mjesto basista upotpunilo nekoliko osoba (Cliff Burton, Jason Newsted). Potonju ulogu od 2003. obnaša Robert Trujillo.

Metallicine ranije uratke obilježavali su brzi tempo, instrumentali i općenito agresivno sviranje što ih je svrstavalo u skupinu "velike četvorke" thrash metala zajedno s Slayerom, Megadethom i Anthraxom.[1] Sastav je stekao rastuću bazu obožavatelja u glazbenoj "underground" zajednici i na kritičkoj sceni objavom albuma Master of Puppets koji je opisan kao jedan od najutjecajnijih thrash metal albuma. Značajan komercijalni uspjeh postigli su albumom Metallica (poznat i kao The Black Album - Crni album), kojim su debitirali kao broj jedan na ljestvici Billboard 200. Ovom objavom, sastav je i prošitio svoj glazbeni stil što je rezultiralo da je bio bolje prihvaćen kod mainstream slušatelja.

2000. godine, Metallica je bila jedna od nekoliko glazbenika koji su podignuli tužbe protiv Napstera zbog besplatnog dijeljenja autorskim pravima zaštićenog materijala, bez njihovog dopuštenja.[2] Nagodba je kasnije postignuta tako što je Napster postao plaćena usluga. Unatoč postizanju broja jedan na Billboard 200, objava St. Angera je "odvratila" mnoge obožavatelje zbog ispuštanja gitarskih sola i "steel-sounding" doboša. Album je popratio i film Some Kind of Monster koji je dokumentirao njegovo snimanje.

Metallica je objavila devet studijskih albuma, tri koncertna, dva EP-a, 24 glazbena videa i 45 singlova. Osvojili su devet nagrada Grammy dok im je pet uzastopnih albuma debitiralo na prvom mjestu Billboard 200,[3] Spomenuti album Metallica iz 1991., prodan je u 11 milijuna primjeraka u Sjedinjenim Država i 22 milijuna primjeraka diljem svijeta što ga je učinilo 25. najprodavanijim albumom u državi.[4]

Sastav je, zaključno s objavom svog posljednjeg albuma Death Magnetic, prodao oko 100 milijuna albuma diljem svijeta.
Meatllica 788px-Metallica_at_The_O2_Arena_London_2008
Preporuka: The Unforgiven, Enter Sandman

2Meatllica Empty Re: Meatllica uto pro 07, 2010 12:10 am

Milan Lupin

Milan Lupin
Moroii

Jedno vreme sam ih slusao i sada vise ne...Nekako me njihov zvuk iritira....

3Meatllica Empty Re: Meatllica uto pro 07, 2010 8:04 am

~Death Ripper~

~Death Ripper~
Profesor

Mene je iritirao sad vise ne.XD

4Meatllica Empty Re: Meatllica uto pro 07, 2010 12:12 pm

Milan Lupin

Milan Lupin
Moroii

ahahha skorz suprotno..xD...ahahah....JA volim neke njihove pesme ali me neke stvarno zesve nerviraju

5Meatllica Empty Re: Meatllica sri pro 15, 2010 1:31 pm

emily

emily
Newborn vampire

slusam Very Happy

6Meatllica Empty Re: Meatllica pon pro 20, 2010 1:04 am

Katherine Salvatore

Katherine Salvatore
Lilit

Koliko je ovaj bend precenjen Oo

ne slusam.

7Meatllica Empty Re: Meatllica pon pro 20, 2010 7:10 am

~Death Ripper~

~Death Ripper~
Profesor

Why?
Ako krenes nesx tipa dranje i sl. odmah da ti kazem takav ti je svaki metal, a zika im je extra (odslusaj bilo sta bez zvuka, ako nadjes, ja sam cula jednog lika kako svira), najbolje The Unforgiven.
Znm da zvucim raspravljacki, ali stv to ne mislim, samo me zanima na sta mislis...>>

8Meatllica Empty Re: Meatllica uto pro 21, 2010 3:15 pm

DenSorteDronning

DenSorteDronning
Newborn vampire

veoma dobar bend, dobar vokal, dobre gitariste xD
ali vishe volim one stare albume..

https://www.facebook.com/arsethuon

9Meatllica Empty Re: Meatllica sri pro 22, 2010 7:31 am

~Death Ripper~

~Death Ripper~
Profesor

Skoro sam pocela da slusam, tako da nzm bas koja je iz kog albuma, ali whatever, treci put volim The Unforgiven i Enter Sandman (a nije losa ni Sad But True).

10Meatllica Empty Re: Meatllica čet pro 23, 2010 9:32 am

DenSorteDronning

DenSorteDronning
Newborn vampire

~Death Ripper~ je napisao/la:Skoro sam pocela da slusam, tako da nzm bas koja je iz kog albuma, ali whatever, treci put volim The Unforgiven i Enter Sandman (a nije losa ni Sad But True).

koja Unforgiven? I, II ili III? xD

ja mislim da su Sad But True i Ride The Lighting najbolje pesme Smile

https://www.facebook.com/arsethuon

11Meatllica Empty Re: Meatllica pet pro 24, 2010 4:27 am

MrsSalvatore

MrsSalvatore
Moroii

Jedino je Nothing Else Matters dobra.

Sponsored content



[Vrh]  Poruka [Stranica 1 / 1.]

Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.