Vampire Academy
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Vampire Academy

Dobrodosli na akademiju za vampire. Prijavite se za lik, upisite se u skolu i zivite zivot.


You are not connected. Please login or register

Nirvana

4 posters

Go down  Poruka [Stranica 1 / 1.]

1Nirvana Empty Nirvana sub pro 18, 2010 1:21 pm

PunkRockChick

PunkRockChick
Newborn vampire

Nirvana je bio američki rok bend koji su osnovali pevač i gitarista Kurt Kobejn i basista Krist Novoselić u Aberdinu, u državi Vašington. Nirvana je promenila nekoliko bubnjara, a najduže se zadržao Dejv Grol koji se pridružio grupi 1990. godine

Zahvaljujući singlu "Smells Like Teen Spirit", sa albuma Nevermajnd (Nevermind), izdatog 1991. Nirvana se probila u mejnstrim, donoseći sa sobom podžanrove alternativnog roka i grandža. Ostale grupe iz Sijetla kao što su Alice in Chains, Pearl Jam, i Soundgarden su takođe postale popularne i kao rezultat ovoga, alternativni rok je postao dominantan žanr na radiju i muzičkim televizijama u Sjedinjenim Američkim Državama sve do sredine 1990-ih. Kao frontmen Nirvane, Kurt Kobejn se našao u ulozi „glasnika generacije“, a Nirvana je postala predvodnik „Generacije Iks“.

Kratak vek Nirvane se okončao Kobejnovim samoubistvom aprila 1994. Popularnost grupe je nastavila da raste tokom godina koje su usledile. Više od osam godina kasnije, „You Know You're Right", nedovršeni demo sa poslednjeg okupljanja u studiju, našao se na radio plejlistama širom sveta. Od nastanka, grupa je prodala više od 50 miliona albuma širom sveta. Nirvana se i danas pušta na svim svetskim radio stanicama.

2Nirvana Empty Re: Nirvana ned pro 19, 2010 4:45 am

~Death Ripper~

~Death Ripper~
Profesor

Obbo Smells Like Teen Spirt.^^ I ono... You gonna go far, kid.

3Nirvana Empty Re: Nirvana pon pro 20, 2010 1:03 am

Katherine Salvatore

Katherine Salvatore
Lilit

Okej je...Omiljena About a girl

4Nirvana Empty Re: Nirvana uto pro 21, 2010 3:13 pm

DenSorteDronning

DenSorteDronning
Newborn vampire

like it... bend sa kojim sam pocela slushati rock na 6 godina :P

https://www.facebook.com/arsethuon

5Nirvana Empty Re: Nirvana uto pro 21, 2010 3:13 pm

DenSorteDronning

DenSorteDronning
Newborn vampire

like it... bend sa kojim sam pocela slushati rock na 6 godina :P

https://www.facebook.com/arsethuon

6Nirvana Empty Re: Nirvana sri pro 22, 2010 7:30 am

~Death Ripper~

~Death Ripper~
Profesor

Sa Nirvanom?o0 Ja sam sa Linkin Parkom, mada je to Hard Rock.

Sponsored content



[Vrh]  Poruka [Stranica 1 / 1.]

Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.